SDR is genomineerd voor de verkiezing Beste Leerbedrijf 2026 van de Samenwerkingsorganisatie Beroepsonderwijs Bedrijfsleven (SBB) in de Sector Techniek en gebouwde omgeving. Een prachtige erkenning voor al het werk van onze collega’s in het opleiden van leerlingen in ons bedrijf. Van de werkvloer tot aan de directie: binnen SDR zetten we ons iedere dag in om mbo-studenten de kneepjes van het elektrotechnische vak in de praktijk te leren én hen daarna de kans te bieden om zich verder te ontwikkelen binnen ons bedrijf.
Voorgedragen door de scholen
Uit alle voordrachten zijn per sector maximaal drie leerbedrijven en praktijkopleiders genomineerd. De voordrachten zijn afkomstig van de adviseurs praktijkleren van SBB en de bpv-coördinatoren van mbo-instellingen. Een goede samenwerking met de ROC’s is onmisbaar om studenten een leerzame en passende plek binnen SDR bieden. Dat zij ons hebben voorgedragen, zien we daarom als een groot compliment voor deze samenwerking.
Meedraaien met goede begeleiding
Mbo-studenten die bij SDR het vak in de praktijk leren, draaien écht mee in ons bedrijf, maar wél met alle ondersteuning die zij nodig hebben. Dat begint al bij een warm welkom met een stagekompas waarin staat wat we van elkaar mogen verwachten. Ze krijgen praktijklessen in onze eigen praktijkruimte, begeleiding vanuit hun chef-monteur, maar ook ervaren (soms zelfs al gepensioneerde) collega’s geven hun kennis en ervaring door. En als kers op de taart is er een jaarlijks uitje voor al onze bbl’ers waarin zij samen met ons hoofd HRM en de directeur elkaar beter leren kennen tijdens sportieve teambuildingactiviteiten.
Geen wonder dus dat veel studenten meerdere jaren achter elkaar stage bij ons willen lopen en vaak na hun opleiding bij ons in dienst komen.
Bekendmaking winnaar
In het najaar zal een deskundige jury ons bedrijf bezoeken om daadwerkelijk te zien en ervaren hoe wij mbo-studenten begeleiden in de praktijk. Op basis daarvan wordt de sectorwinnaar gekozen. In november vindt de landelijke prijsuitreiking plaats, waar de titels Beste Leerbedrijf en Beste Praktijkopleider 2026 worden uitgereikt.


